Kandilli Malikanesi Vakası – Novaprospekt

2 sene önce
3178 izlenme

Kandilli Malikanesi

Kandilli Malikanesi olarak bilinen yapıtı Novaprospekt gidip yerinde inceleyerek yaşadıkları olayları kayıt altına alarak, yapıtın geçmişini anlatmaktadır. Bu ürpertici yerde Can Yavuz gerçekten büyük bir cesaret ile mümkün olduğunca bütün yapıtı çekmeyi başarmıştır. Olayın geçtiği yer İstanbul ili içerisindedir fakat video içerisinde yer belirtmedikleri için bizlerde bu duruma saygı duyarak sadece video içerisinde belirtildiği kadarını siz değerli ziyaretçilerimiz ile paylaşabiliyoruz.

kandilli malikanesi Novaprospekt

Yapıtın Hikayesi Nedir ?

Bu yapıtın inşası 1892’li yıllara dayanmaktadır. Yapıt hakkında çeşitli söylentiler mevcuttur bunlar; bir rum ailesine ait olduğu söylenmektedir, aynı zamanda buranın o yıllarda okul ve yetimhane olarak kullanılmış olduğu da söylenmektedir. Buraya daha önce girmiş olanlar ve civarında olanlar rum dilinde sesler duyduğunu söylemektedir. Aynı zamanda bu malikane içerisinde paranormal bir şekilde değişik yüzlerin belirdiği söylenmektedir. Tabi ki bunlar söylenti olduğu için doğruluk payından yüzde yüz bir şekilde emin olamayız. Fakat bu esrarengiz olayı siz değerli ziyaretçilerimizle paylaşmak istedik.

Bu yapıt hakkında şöyle bir ek bilgi de verelim; daha önce define aramak için oraya giden kişiler tarafından yapıtın içerisinde farklı noktaların kazılmış olduğu gözüküyor video içerisinde. Ve ilk söylentiye göre zengin bir aileye ait olduğu varsayılırsa, ilk ihtimalin doğruluğu daha inandırıcı olduğunu söylemek mümkün gibi gözüküyor.

En Tuhaf Olaylar

Videoyu izledikten sonra video’da beliren kişinin paranormal bir varlık mı yoksa bir insan mı olup olmadığı hala akıllarda soru işaretidir. Aynı zamanda novaprospekt ekibinden önce bu yapıta gitmiş olan bir grup video kaydı yaparken, duvarda bir yüz belirdiği konusunda beyanda bulunmuşlar. Paylaşmış olduğumuz video’nun sonunda o yüzün bulunduğu duvarı da göreceksiniz. Sizce böyle bir şey mümkün olabilir mi ? Korku dolu bu video için sizlerden açıklayıcı yorum bekliyoruz.

Sizce Video İçerisindekiler Açıklanabilir mi ?

Video içerisinde geçen olayların gerçekten bir kısmı açıklanmaya uygunken, bir kısmı ise açıklaması zor gözüküyor. Bu konuda sizlerin düşüncelerini ve video içerisinde kaçırılan bir detay varsa bunu yorum kısmımızdan belirtmenizi rica ediyoruz. Lütfen düşüncelerinizi belirtiniz.

 

Konu yorumları

Yorumda Bulun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir